SZANOWNI PAŃSTWO!

 

Zwracam się do Państwa z apelem o zacieśnienie współpracy ze szkołą w celu eliminowania zjawisk przemocy i agresji wśród uczniów.

Od sześciu lat jestem dyrektorem Publicznego Gimnazjum nr 3 w Bełchatowie, dyrektorem, który uznaje bezpieczeństwo uczniów za priorytet. Z tego też powodu apeluję do Państwa, byście pomogli mi i nauczycielom naszej szkoły lepiej o nie zadbać. Od lat podejmujemy szereg działań, które mają sprawić, by każdy nasz wychowanek czuł się w szkole dobrze, pewnie i bezpiecznie.

Jestem pewna, że radzimy sobie z tymi problemami coraz lepiej, co nie znaczy, że zawsze udaje nam się w porę zareagować, ale są to naprawdę przypadki jednostkowe, nie do uniknięcia w tego typu placówce.

 

Proszę Państwa!

Zawsze uważałam, że szkołę tworzą trzy elementy: uczniowie, rodzice i nauczyciele.
Bez współdziałania tych podmiotów nie można mówić o sukcesie edukacyjnym, nawet  nie należy wspominać o prawidłowym procesie wychowawczym. Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od nas ścisłej współpracy, której celem jest zapewnienie naszym dzieciom bezpieczeństwa, spokoju, optymalnych warunków do wszechstronnego rozwoju. Jestem przekonana, że każdy z Państwa chce jak najlepiej dla swojego dziecka. Wszyscy zdajemy sobie sprawę z faktu, że od tego, jak wychowamy swoje dzieci, zależy także nasza przyszłość. Dlatego bardzo proszę, rozmawiajcie Państwo ze swoimi dziećmi codziennie na temat tego, co się dzieje w szkole. Nie bagatelizujcie najmniejszego swego niepokoju czy obawy, bo mogą być one instynktownymi sygnałami, że dzieje się coś złego.

Często uczniowie w obawie o szykanowanie ze strony rówieśników boją się poinformować o problemie nauczyciela czy dyrekcję szkoły. Powiedzą za to Wam - rodzicom. Często też niebezpieczne czy naganne z naszego punktu widzenia działania uczniowie traktują jak swoistą zabawę, nie zdając sobie sprawy z ich konsekwencji. Takie informacje także możecie Państwo uzyskać od swoich dzieci.

Informujcie nas o najbłahszych, prozaicznych sprawach, bo one mogą okazać się
z punktu widzenia bezpieczeństwa uczniów niezwykle istotne. Zapewniamy całkowitą dyskrecję. Bez Waszej aktywnej współpracy nie jesteśmy często w stanie podołać zadaniu kształtowania osobowości młodych ludzi, a zapewniam, że bardzo nam na tym zależy. Mam nadzieję, że wspólnie będziemy uczestniczyć w tym pasjonującym procesie.

Ja i moi nauczyciele-wychowawcy jesteśmy do Państwa dyspozycji.

Zmiany, które wprowadziliśmy w Wewnątrzszkolnym Systemie Oceniania,  a co za tym idzie, w Statucie Szkoły są podporządkowane tylko i wyłącznie zapewnieniu uczniom bezpieczeństwa. Ci, którzy nie dostosują się do obowiązujących przepisów prawa szkolnego zostaną więc surowo ukarani.

Jeszcze raz zapewniam, że pozostaję do Państwa dyspozycji.

 

 

Z wyrazami szacunku

Dyrektor Publicznego Gimnazjum nr 3

 

Elżbieta Kudaj