2.09.2013
Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


2 września rozpoczął się już kolejny rok szkolny.
Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, złożyła wszystkim życzenia pomyślności i dobrych wyników w nauce.


 


7.09.2013
Wycieczka rowerowa Koła wiedzy o Regionie


W SOBOTĘ 7 WRZEŚNIA ODBYŁA SIĘ PIERWSZA W TYM ROKU SZKOLNYM WYCIECZKA ZORGANIZOWANA PRZEZ KOŁO WIEDZY O REGIONIE I SKKT ,,DREPTAK”.
TYM RAZEM SZEŚCIOOSOBOWA GRUPA UDAŁA SIĘ ROWERAMI NA POBLISKĄ BOROWĄ GÓRĘ. POGODA SPRZYJAŁA, A HUMORY DOPISYWAŁY. PRZEJECHALIŚMY PRZEZ ZDZIESZULICE, MONIKÓW I BOROWĄ NA CMENTARZ WOJENNY Z OKRESU I WOJNY SWIATOWEJ I ODPOCZYWALIŚMY PRZY POMNIKU ŻOŁNIERZY BRONIACYCH BOROWEJ GÓRY WE WRZEŚNIU 1939 ROKU. OPIEKUN OPOWIEDZIAŁ NAM O DRAMATYCZNYCH WYDARZENIACH PODCZAS WALK O ,,PIOTRKOWSKIE TERMOPILE” I UDALIŚMY SIĘ W DROGĘ POWROTNĄ PRZEZ BUKOWĄ , AUGUSTYNÓW DO GROCHOLIC, GDZIE NA CMENTARZU SPOCZYWAJĄ OBROŃCY GÓR BOROWSKICH.
RAZEM PRZEJECHALIŚMY OK. 25 KILOMETRÓW ,A WYCIECZKA ZAJĘŁA NIE CAŁE TRZY GODZINY.

DOBRY SPOSÓB NA SPĘDZANIE WOLNEGO CZASU!!
ZAPRASZAMY WSZYSTKICH CHĘTNYCH NA KOLEJNY WYPAD!!


 


październik 2013
Wolontariusze w schronisku dla zwierząt


 Dzień Edukacji Narodowej


Z okazji ŚWIĘTA EDUKACJI NARODOWEJ odbyło się spotkanie integracyjne pracowników naszego gimnazjum. Jak co roku wręczono wyróżniającym się nauczycielom dyplomy uznania i nagrody Dyrektora Szkoły. Samorząd Uczniowski z tej okazji złożył wszystkim obecnym życzenia w imieniu całej społeczności uczniowskiej.

 ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH


Jak co roku w naszej szkole odbyło się ślubowanie uczniów klas pierwszych. Przed złożeniem uroczystego przyrzeczenia pierwszoklasiści poddani zostali różnym próbom, które dzielnie przeszli i zostali przyjęci w poczet gimnazjalistów PG nr 3 w Bełchatowie.

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI


Dnia 7 listopada 2013r. na sali gimnastycznej odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
Zespół muzyczny prowadzony przez p. A. Morawiec zaprezentował utwory muzyczne o charakterze patriotycznym, wśród których znalazły się takie tytuły jak: "My pierwsza brygada", "Biały krzyż", "List katyński". Podczas apelu młodzież przypomniała społeczności uczniowskiej dzieje narodu polskiego, wydarzenia związane z rozbiorami Polski oraz I i II wojnę światową.
Akademia wywołała na twarzach zgromadzonych zadumę, artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

 SPOTKANIE Z DIETETYKIEM


W dniu 14 listopada w naszej szkole gościliśmy dietetyka Panią Justynę Podgórniak, która przybyła na zaproszenie Komisji Szkoły Promującej Zdrowie. Spotkanie było jednym z elementów realizacji programu profilaktycznego ZDROWIE I FORMA TO NASZA NORMA. Dzięki prelekcji zdobyliśmy wiele ciekawych informacji na temat zdrowego odżywiania, mechanizmu odchudzania i skutków ubocznych różnych diet, a także aktywności fizycznej.
Poznaliśmy również tajniki wyrobu niektórych produktów spożywczych np. jogurtów czy parówek. Dowiedzieliśmy się, na co zwracać uwagę w trakcie zakupów artykułów spożywczych oraz jak rozszyfrować informacje o produkcie zawarte na jego etykiecie. W spotkaniu uczestniczyły wszystkie uczennice naszego gimnazjum. Dziewczęta były zaciekawione wykładem i miały do pani dietetyk wiele pytań związanych z tematem zdrowego odżywiania.

 
PROGRAM „ZDROWIE I FORMA TO NASZA NORMA”


W RAMACH REALIZACJI W NASZEJ SZKOLE PROGRAMU „ZDROWIE I FORMA TO NASZA NORMA” PRZEPROWADZONO W KLASACH III KONKURS NA ZDROWĄ POTRAWĘ. ZADANIEM JEGO UCZESTNIKÓW BYŁO WYMYŚLENIE WŁASNEGO PRZEPISU NA DANIE, PRZYGOTOWANIE WEDŁUG NIEGO POTRAWY I WYKONANIE DOKUMENTACJI W POSTACI ZDJĘĆ.

ZA ORYGINALNE PRZEPISY ZOSTALI NAGRODZENI:
Magda Banaszkiewicz kl. III C,
Edyta Twardowska kl. III A
i Wiktor Kacprzyk Kl. III F.

W KLASACH DRUGICH ZORGANIZOWANO I PRZEPROWADZONO KONKURS
„ZDROWE I SMACZNE II ŚNIADANIE”
UCZESTNICZYLI W NIM WSZYSCY UCZNIOWIE KLAS II. NAJWIĘKSZĄ INWENCJĄ TWÓRCZĄ WYKAZAŁY SIĘ NASTĘPUJĄCE OSOBY:
Patrycja Krzaczyńska kl. IIB,
Patrycja Krakowiak kl. IIC,
Ania Żytkiewicz kl. II C,
Paulina Jelonek kl. II A,
Malwina Kuśmierek kl. II A
Ola Olczyńska kl. II A.

UCZNIOWIE OBYDWÓCH KONKURSÓW ZOSTALI NAGRODZENI BONAMI DO SKLEPU EMPIK W BEŁCHATOWIE.
GRATULUJEMY!

Tu możesz obejrzeć zdjęcia
Konkurs z zakresu profilaktyki


W listopadzie w naszej szkole odbył się konkurs z zakresu profilaktyki pt. "Pokaż kotku, co masz w środku". Organizatorem była pani pedagog Anna Studziżur. Konkurs skierowany był do uczniów bełchatowskich gimnazjów.
W konkursie wzięły udział 3 gimnazja: PG2, PG3 i PG4. Zadaniem uczniów było przygotować planszę edukacyjną zawierającą informacje na temat spustoszenia, jakie powoduje stosowanie substancji psychoaktywnych przez człowieka. Prace były bardzo ciekawe, twórcze i przemyślane.
Zwyciężyły uczennice z Gimnazjum nr 4. (I miejsce Aleksandra Szura; II miejsce Anna Kulak, Paulina Giszter) .
Natomiast nasza uczennica, Katarzyna Wawrzaszek ucz. kl. 2a zdobyła III miejsce.
Wszyscy uczniowie, którzy wzięli udział w konkursie zostali nagrodzeni. Rozstrzygnięcie konkursu miało charakter spotkania przy wspólnym stole i poczęstunku.
Oprawą teatralną zajęli się członkowie koła teatralnego, prezentując przedstawienie z zakresu profilaktyki pt."Kopciuch". Opiekunem koła jest pani Małgorzata Fryst.
Zdjęcia ze spotkania w zakładce "Galeria zdjęć".
W dobrej formie witam wiosnę.


Z okazji pierwszego dnia wiosny, 21 marca odbył się w naszej szkole turniej sportowo-rekreacyjny W DOBREJ FORMIE WITAM WIOSNĘ. Uczestnicy turnieju rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, plastycznych i umysłowych. Uczniowie doskonalili między innymi umiejętność rzutu do celu, skoku w dal czy biegu. Mieli okazję wykazać się wiedzą z zakresu biologii i sportu przy rozwiązywaniu krzyżówek i rebusów. Zdolnościami plastycznymi wykazali się podczas wykonywania plakatu na temat aktywnego stylu życia. Wszyscy bawili się świetnie, a na koniec zregenerowali swoje siły słodką przekąską.
tu można obejrzeć kilka zdjęć

Wycieczka do Centrum Nauki Kopernik


W dniu 1 kwietnia odbyła się wycieczka do Centrum Nauki KOPERNIK w Warszawie. Uczestniczyli w niej uczniowie, którzy wyróżniają się pod względem nauki, osiągnięć sportowych, artystycznych oraz zaangażowania w prace organizacji szkolnych.
W Centrum Nauki KOPERNIK młodzież zobaczyła wiele ciekawych eksponatów. Poznała tajniki nauk ścisłych takich, jak chemia czy fizyka. W Teatrze Wysokich Napięć sprawdziła, jak powstaje prąd. W galerii Człowiek i środowisko poznała między innymi techniki daktyloskopijne. RE: generacja pozwoliła im zrozumieć, jak działają ludzkie zmysły. Przeprowadzono również operację chirurgiczną misia. W galerii Świat w ruchu uczniowie sprawdzili jak działa Wahadło Foucaulta i poczuli trzęsienie ziemi. Obejrzeli przedstawienie w Teatrze Robotycznym i poznali wiele innych ciekawych zjawisk i doświadczeń. Wycieczka dostarczyła niezapomnianych wrażeń i wszyscy wrócili z wycieczki bardzo zadowoleni.
tu można obejrzeć kilka zdjęć