ROK 2008/2009


1.09 - Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego


1 września uczniów jak co roku przywitały szkolne mury. Podczas części oficjalnej Pani Dyrektor serdecznie powitała uczniów, szczególnie pierwszoklasistów, złożyła wszystkim życzenia pomyślności i dobrych wyników w nauce.

GALERIA

 


 

25.09 - Dyskoteka z okazji Dnia Chłopaka


w naszym gimazjum tradycja od dawna jest taka,
że robimy dyskotekę na dzień chłopaka
w tym roku podrożało - wjazd był za 3 złote -
żadne to jednak koszty, gdy ktoś ma ochotę
bawić się, chociaż krótko, przy dobrej muzyce,
a nie myśleć wieczorem o matematyce...
d.j. yoyo skumał od razu o co chodzi
i taką muzę puszczał, że wszystkim dogodził,
bo zakochane pary miały wolne tańce,
było techno i regge, i zwykłe połamańce...
rock & rolla mało - widać nie te czasy,
ale i nim nie pogardziły niektóre klasy,
bo disco jest disco i nie ma żadnej fali
trzeciaki do pierwszaczek też się przytulali,
a i powiem wam szczerze, że niejednokrotnie
bywało, co tam gadać, całkiem i odwrotnie
nie będę wiec pisał co robiła monika,
justyna, czy natalia, albo angelika
każdy kto był na imprezie doskonale wie
a najlepiej ekipa z parteru hallu g !
chory bym był gdybym nie wspomniał o sklepiku:
dziewczyny cudowne, choć klientów bez liku
pracowały solidnie-nie ma nic na krechę!
dawniej mówiło się na 102 ,albo w dechę!
było zajefajnie, choć krótko, a szkoda
może póżniej dyrekcja choć godzinę doda...

 

takie to już są samorzadowe dyskoteki
że, młodzież je zapamieta na całe wieki
wiem z doświadczenia, że nie wierzycie mi teraz
ale ono uczy, że wspomnicie to nie raz!

 

GALERIA

 


 

22.10 - Otrzęsiny klas pierwszych


Uczniowie klas pierwszych przeszli zwyczajowe próby i testy. Greccy bogowie nie oszczędzali młodych kandydatów. Trzeba było zaznaczyć na mapie położenie Bełchatowa ! Po wielu próbach Zeus i Hera miłościwie przyjęli ich do społeczności szkolnej i pasowali na uczniów Publicznego Gimnazjum nr 3

 

GALERIA

 


 

13.10 - Jan Paweł II - wychowawca młodzieży


IV konkurs międzygimnazjalny "Jan Paweł II - wychowawca młodzieży" 13 października 2008 w naszym gimnazjum odbył się konkurs papieski. W konkursie wzięło udział 23 uczniów z bełchatowskich gimnazjów.

 

GALERIA

 


 

13.10 - Dni papieskie


 

GALERIA

 


 

31.10 - "Wszystko ma swój czas"


31 października 2008 w sali D 23 odbyło się tradycyjne zaduszkowe spotkanie poetycko-muzyczne. Głównym celem tego przesięwzięcia było uczczenie pamięci tych, których wśród nas - ludzi żyjących - nie ma. Na tle refleksyjnej instrumentalnej muzyki uczniowie recytowali utwory Cz. Miłosza, T. Różewicza, Z. Herberta, Wł. Broniewskiego. Ponadto podczas spotkania Lidia Bojanowska - uczennica kl. III e zaprezentowała rówieśnikom piękną grę na skrzypcach, a dwie dziewczynki z koła muzycznego -utwory wokalne "Zamiast" i "Czas nas uczy pogody".

 

GALERIA

 


 

Listopad - Wystawa „Nie pal”


W listopadzie korytarz szkolny zajęty został przez wystawę plakatów i fraszek uczniów naszej szkoły. Prace przypominają o szkodliwości palenia tytoniu.

 

GALERIA

 


 

12.11 - „Swięto Niepodległosci”


 

GALERIA

 


 

17.11 - „Autorytet dawniej i dzis” - Forum Dyskusyjne dla Rodzicow


W dniu 17.11.2008r. odbyło się w naszej szkole Forum dyskusyjne dla rodziców pod hasłem „Autorytet dawniej i dziś” W spotkaniu uczestniczyło 90 rodziców, wiceprezydent miasta, dyrekcja szkoły oraz nauczyciele. Forum poprowadziły: pedagog Anna Studziżur oraz psycholog Karolina Wejchenig - Wojciechowska. Rodzice naszych uczniów doskonale wczuli się w tematykę i brali aktywny udział w dyskusji.

 

GALERIA

 


 

Grudzień - „Turniej Mikołajkowy”


"Turniej Mikołajkowy" - Tradycyjnie już w grudniu odbył się w naszej szkole turniej piłki siatkowej

 

GALERIA

 


 

Grudzień - "Akcja Wigilijno-Gwiazdkowa"


W naszym gimnazjum już po raz siedemnasty pedagodzy przygotowali paczki świąteczne dla uczniów, których rodzice znajdują się w trudnej sytuacji materialnej Przygotowano 150 paczek ze słodyczmi, produktami spożywczymi i środkami chemicznymi

 

Dyrekcja szkoły, Rada Pedagogiczna i młodzież Publicznego gimnazjum nr 3 w Bełchatowie serdecznie dziękują za wsparcie finansowe udzielone naszej akcji:

 • Fundacji ”Pomagamy Dzieciakom Ziemi Łódzkiej”
 • Wolontariatowi przy PG nr 3
 • Proboszczowi Parafii N.M.P. Matki Kościoła
 • Kołu TPD przy PG nr 3
 • Związkom Zawodowym NSZZ „Solidarność” KWB „Bełchatów”
 • Świetlicy szkolnej przy PG nr 3

 

GALERIA

 


 

19.12 - „Jasełka” i Spotkania opłatkowe w klasach


Tradycyjnie już w grudniu odbyły się w naszej szkole klasowe spotkania opłatkowe. Panie katechetki i pani A. Morawiec przygotowały wraz z młodzieżą spektakl „Jasełka”. Wprowadził nas w świąteczną atmosferę. Spektakl zakończyło składanie życzeń i śpiewanie kolęd

 

GALERIA

 


 

19.12 - „Karnawał z Rodzicami”


Tradycyjnie już w naszej szkole odbyło się spotkanie integracyjne z Rodzicami

 

GALERIA

 


 

20.02 „Walentynkowy turniej piłki siatkowej”


„Z miłości do piłki siatkowej!”
Walentynkowe święto stało się przed laty inspiracją do rozegrania turnieju piłki siatkowej z udziałem drużyn: Rady Rodziców, Straży Miejskiej, Nauczycieli i Samorządu Uczniowskiego. 20 lutego 2009r. spotkaliśmy się w sali gimnastycznej po raz kolejny. Mały, niepozorny puchar przechodni jest przedmiotem, o który toczymy zacięte boje.

 

W pierwszym meczu spotkały się drużyny Rady Rodziców i Nauczycieli.Walka w trzech setach i zwycięstwo tych drugich, zasilonych w tym roku przez księdza Jakuba i dyrektor szkoły Elżbietą Kudaj w roli trenera zespołu. Kolejny mecz rozegrały drużyny Straży Miejskiej i Samorządu Uczniowskiego. Zwyciężyła młodość! Mecz o III miejsce w turnieju rozegrały drużyny Rady Rodziców i Straży Miejskiej. Trzy wyczerpujące i emocjonujące sety zakończyły się zwycięstwem rodziców, którymi dowodził przewodniczący p. Andrzej Siuta. I miejsce przypadło drużynie Samorządu Uczniowskiego! GRATULUJEMY! II miejsce przypadło drużynie Nauczycieli, III drużynie Rady Rodziców i IV drużynie Straży Miejskiej.

 

GALERIA

 


 

3,4,24.03 - „Dni Otwarte Szkoły”


Marzec to miesiąc, w którym zapraszamy do naszej szkoły uczniów klas VI szkół podstawowych. Otwieramy przed nimi drzwi, aby pomóc szóstoklasistom w dokonaniu wyboru nowej szkoły. 3, 4 i 24 marca przybyli do nas goście ze Szkół Podstawowych nr 4, 8, 9, ze szkoły w Domiechowicach, Janowie, Kurnosie i Łękawie. Zespół do spraw promocji szkoły, wspólnie z naszymi uczniami przygotował dla nich wiele atrakcji. Przedstawienie teatralne przygotowane zostało przez p. Katarzynę Wójcik i jej zespół oraz przez artystów p. Fryst i Kaczorowskiej. Historię i współczesne funkcjonowanie Publicznego Gimnazjum nr 3 przybliżyliśmy w prezentacji multimedialnej oraz podczas „spaceru” po szkole w towarzystwie naszych nauczycieli i uczniów. Był to również czas na pytania gości.

 

Spotkania uświetnił występ Marty Ławskiej, pokaz grupy tanecznej i solowy popis Dawida Gajdy. Pobyt w sali gimnastycznej bez choćby próbki sportu? To nie możliwe! Krótkie zawody i „sportowa” krzyżówka to zadania, którym poddano szóstoklasistów. Na koniec zaś, jak co roku, słodkie pożegnanie. Ciasta przygotowane przez uczniów naszej szkoły smakowały wyśmienicie! Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli przyjąć około 280 uczniów ze szkół podstawowych i przybliżyć im naszą szkołę.

 

GALERIA

 


 

20.03 - „Festyn-Trzymaj formę”


W dniu 20 marca w naszej szkole odbył się wiosenny turniej pod hasłem „W dobrej formie witam wiosnę”. Festyn realizowany był w ramach programu „Trzymaj Formę”, w którym nasze gimnazjum bierze udział od trzech lat. W festynie uczestniczyli uczniowie klas I-III. Na Sali gimnastycznej rywalizowali ze sobą w konkurencjach sportowych, rozwiązywaniu krzyżówki oraz tworzyli plakat dotyczący zdrowego stylu życia. Na zakończenie turnieju uczniowie poczęstowani zostali jabłkami, które ufundowała Rada Rodziców.

 

GALERIA

 


 

23.03 - Halowy turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora PG3


Zachęcamy do uprawiania piłki nożnej! Poszukujemy talentów do drużyny naszego Uczniowskiego Klubu Sportowego „Dziesiątka”!
III Halowy turniej piłki nożnej o puchar Dyrektora Publicznego Gimnazjum nr 3 odbył się 23 marca. Tradycyjnie już do rywalizacji zaprosiliśmy drużyny ze szkół podstawowych.

 

W poniedziałkowy poranek zgłosiły się zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 4, nr 8 oraz nr 9. Turniej rozegrano systemem „każdy z każdym”. Sędzią głównym zawodów był p. Mariusz Strojkowski. Zawodnicy mimo młodego wieku prezentowali duże umiejętności piłkarskie. Nie brakowało woli walki i dużej ilości bramek. Do końca nie było wiadomo, która drużyna okaże się tą najlepszą.

 

Ostatni, decydujący mecz i cały turniej wygrali chłopcy z I drużyny Szkoły Podstawowej nr 4. II miejsce przypadło drużynie ze Szkoły Podstawowej nr 8, na III miejscu uplasowali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej nr 9, IV miejsce zajęli chłopcy z II zespołu Szkoły Podstawowej nr 4.

 

GALERIA

 


 

30.04 - XVI Powiatowy Bieg z okazji Święta Konstytucji 3 Maja


30 kwietnia 2009 r. na terenach przyległych do Publicznego Gimnazjum Nr 3 w Bełchatowie odbył sie XVI Powiatowy Bieg z okazji Święta Konstytucji 3 Maja. Na starcie zgromadziło sie około 200 uczniów reprezentujących gimnazja bełchatowskie i gimnazja w Klukach.

 


 

Sprzedaż jabłek


Samorząd Uczniowski pozytywnie odpowiedział na apel Komisji Promującej Zdrowie i włączył się do akcji propagującej modę na jedzenie owoców. Podczas długich przerw uczniowie z Samorządu Szkolnego sprzedawali jabłka. Akcja cieszyła się ogromnym powodzeniem.

 

Podczas akcji sprzedaży jabłek narodziły się hasła:

 • Jedzcie jabłka i gruszki to będziecie miały zgrabne nóżki!
 • Porzuć chipsy, porzuć żelki - jedz jabłuszka - będziesz wielki!
 • Każdy dietetyk ci to powie: jabłko od Moniki to samo zdrowie!
 • Przyzna to zawsze każdy koneser: jabłka od Olki najlepsze na deser!
 • Największe powodzenie mają te dziewczyny, które kupują jabłka u Eweliny!
 • Słuchajcie chłopcy, słuchajcie dziewczyny: najlepsze jabłka u Karoliny!

 

GALERIA