KOŁO BIBLIOTECZNE


Od września 2010 roku rozpoczęło swoją działalność Koło Biblioteczne. Aktywnie działające w Kole osoby to:

 1. Agata Paradzińska kl. III A
 2. Ewa Jakubiak kl. II A
 3. Paulina Dolińska kl. II A
 4. Ewa Jakubiak kl. II A
 5. Aleksandra Krajewska kl. II B
 6. Anita Kurzydlak kl. II B
 7. Justyna Rozmarynowska kl. II B
 8. Karolina Niemczyk kl. II B
 9. Elwira Kulwanowska kl. II C
 10. Daria Madejczyk kl. II C
 11. Marta Patek kl. II C
 12. Roxana Drygała kl. I A
 13. Zuzanna Walasek kl. I A


W ramach swojej działalności uczennice pomagały w przygotowaniu i przeprowadzeniu konkursu dla klas I „Z książką na wesoło”, wykonały plakaty do akcji „Podaruj książkę bibliotece”, uczestniczyły w akcji www.marzycielskapoczta.pl, przygotowały spektakl dla przedszkolaków pt „Wigilijny wieczór”. Ponadto dziewczęta pomagają w wyborze książek przy okazji zakupów bibliotecznych, wypożyczaniu książek uczniom i opracowywaniu nowych woluminów.

DZIAŁALNOŚĆ KOŁA:W dniu 30 września Koło Biblioteczne i uczniowie klasy III A uczestniczyli w spotkaniu autorskim z poetką Barbarą Szczęsną w Filii nr 2 MiPBP w Bełchatowie. Pani Szczęsna opowiedziała nam o sobie i swojej twórczości. Dowiedzieliśmy się jak powstają Jej wiersze i obrazy. Uczniowie naszej szkoły głośno czytali wiersze poetki, które się nam wszystkim bardzo podobały.
Na koniec spotkania wszyscy otrzymaliśmy tomik poezji autorki z Jej autografem.

W dniu 15.12.2010 Koło Biblioteczne zaprezentowało przedstawienie pt„Wigilijny wieczór”. Dziewczęta z Koła do wystawienia sztuki przygotowywały się około dwóch miesięcy. Występowały w Filii nr 2 Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej w Bełchatowie. Odbiorcami przedstawienia były dzieci z Przedszkola nr 5. Maluchom występ dziewcząt bardzo się podobały. Uczennice zaś stwierdziły, że chętnie przygotują dla przedszkolaków jeszcze jedno, inne przedstawienie.